Zavřete oči a představte si, že jste se přesunuli do malé vesničky poblíž Newbury, Berkshire ve Velké Británii. TAK a teď ty oči otevřete a zavřete ještě jednou a POŘÁDNĚ... A jste v PAŘÍŽI!!! Zázrak? Ne, ale asi to začnu nazývat šílenstvím brzo... Naučit se francouzsky je skoro tak nemožné, jako postarat se o ječící čtyřletá dvojčata. Světe div se, vy čtěte mé další dobrodružství tentokrát s Emily a Tomem a Pařížany na každém rohu...
Stejně si myslím, že i ten nejtvrdší oříšek se dá rozlousknout...

Změna k lepšímu?

22. května 2011 v 16:32 | Klárka |  AUPAIR:Devátý měsíc
Ještě před tím, než vám tu začnu básnit o tom, jak se mám, tak bych vás ráda informovala o Adélce (rostlinka od Klárky, za jméno tu veřejně děkuji Michaele). Adéla roste celkem rychle. Už mám 50mm a 6 regulérních lístečků. Pije jen vodu z vodovodu. Jen se o ní trošku obávám - mám totiž pocit, že na to, jak je velká, má slabý stonek, aby jí udržel, takže je v pernamentním sedolehu. Ale jinak vypadá zdravě.

V pátek jsem se vydala do města, kam se budeme v sprnu stěhovat. Díky blogu jsem se seznámila s au-pair, která tam je od ledna.
Na netu jsem o tom městě moc informací nenašla. Přičítala jsem to ale své blbosti.
Město je o dost větší než Newbury - asi tak 5x, takže jsem čekala, že konečně budu mít na výběr z lepších škol, více kultury, práce, přátel.
Obávám se, že tomu tak nebude a žádná změna k lepšímu se konat nebude.
V tomto městě totiž není ani žádné náměstí, žádné kluby, žádné restaurace (nepočítám Pizza Hut), žádné nákupní centrum (ušetřím), je tu možná tak velké "VYVÍTECO".
No takže jsem se domu vrátila: "Proč jste mi to neřekli?"... Jsem vážně hodně zklamaná, ale tak do Readingu to není zas tak daleko, do Londýna taky ne, takže snad by se dalo něco vymyslet v těchto městech (už někdo z vás nazval Londýn městem? )... Jinak bych byla asi zahrabaná na věky věků, ale byla bych díky tomu bohatá, protože bych nikam nejezdila. No nestojí to za to, se na pár měsíců schovat a nevycházet a potom si užít?
Ne.
V sobotu jsem jela s Evinkou a Martinkou na výlet. Byly jsme Goringu a Marlow. To jsou malinkaté vesničky a rozhodně to tam žije víc než v tom velkoměstě. V Goringu jsme vlezly do "vyhlášeného" vetešnictví. A byla to bomba, že holky?! Divím se, že nás nevyhnali, protože jsme dostávaly neskutečné záchvaty smíchu (i teď se tu směji a ani nevím čemu). Tekly nám slzy a shodly jsme se na tom, že jsme se tak dlouho už nezasmály.
Ale aspoň jsme s Marťou zjistily, že vějíř se řekne prostě jen "fen"...(jak logické, že by to mohlo napadnout každého). A Evča koupila elpíčka pro jejího HD k narozeninám, která si nemá kde přehrát. Mimochodem koupila i operu od Smetany, takže jsme zkonstatovaly, že až je bude předávat, takže mu vlastně daruje CREAM- Elmee. (Možná to nezní vtipně, ale my jsme se tomu neskutečně řezaly)...

Moudrý se usmívá, blázen se chechtá.
Slovenské přísloví

Z obchodu plného harampádí (A ŽE BY SE TAM DALO VYHRABAT TOLIK SKVOSTŮ - mimochodem i golfové hole, které nejspíš patří mezi vůbec první na světě, protože z nich sršelo cosi starodávného) až po půdu, jsme se šly projít vesničkou a potom jsme se přesunuly do Marlow.
Tam jsme si daly oběd. Ehm, já jsem si dala oběd, protože holky jsou na detoxu. AŤ ŽIJOU TĚSTOVINY A MRKVOVÝ DORT!

Ze všech lásek nejupřímnější je láska k jídlu.
G.B. Shaw

Nachomítly jsme se i ke kriketu. Nikdo nefandil, ale my tak trošku ano - sem tam nějaké povzbuzení, občas zatleskání a i mexická vlna byla.
Teď nad tím přemýšlím - možná jsme působily exoticky.
Kolem samí páni a my tam přijdeme vřískat. Kdybychom tomu alespoň rozuměly, ale my neměly, a po přečtení pravidel stále nemáme, ani páru, o co tam go.
Každopádně je to nudné a odpalovači mají lunchbox. TO ŘÍKALA EVA, JÁ JSEM TVRDILA, ŽE JIM STOJÍ . Ale Evča určitě měla pravdu, protože tato hra je opravdu nezábavná a tím pádem NO EXCITING...

"Požitky bývají, jak známo, prchavé a mizí dříve, než si je stihneme plně vychutnat, ale to neznamená, že nejsou opravdové. Sledovat kriketové utkání - třeba i pětidenní - může být příjemné. Sledovat utkání, které by trvalo věčně, by nebylo lepší. To, že zápas dříve či později skončí, je přece jedna z nedílných součástí diváckého požitku."
Simon Blackburn (Platónova ústava)

Večer jsem měla hlídání u Edwárdků (jak říká moje mamka). Ani jsem kluky neviděla. Spali jako beránci. Já jsem mezitím si dělala angličtinu. KEEP IT UP!

Dnes s Isaacem bylo dobře. Ráno jsme zvládli parádně. Byl tak zaneprázdněný, že ani neměl čas myslet na tatínka. No dala jsem mu deset roliček od toaletního papíru a ať tvoří. Tak tvořil a vytvořil. Nevím, co to je. Je to ale určitě dekadence
Je to Talent. Po kom? Je možné zdědit něco po au-pair? Asi ne, ale chytit ano. Jako virus. Tak on chytil nadání na vytvoření něčeho, co se líbí jen tvůrci-umělci samotnému. A přenašeči. Mě se to totiž taky líbilo.
No a tak jsme spolu tvořili, blbli, dováděli skoro do desíti.
Potom už to byla občasná výpomoc a trošku úklidu k tomu.
Máme na návštěvě babi s dědou.
Isaac je pařič. Včera party, dnes party.
Takže teď tu smolím tento článek, než pojedu do Newbury (ŽIVÉHO MĚSTA) vyzvednout Lenku na nádraží.

Jinak všichni popřejeme sborově Evince do Čech k narozeninám!!
Hoooodně štěstí a zdraví a lásky a paněz a radosti a spokojenosti a přátel a úspěchů a cestování a zážitků a tak a ták....
A PÍSNIČKA k narozeninám. "NA PŘÁNÍ"... A všichni vyskočit a trsat na posteli ve vytahaném tričku!!!Hezký den všem. A celý týden k tomu...

Klárka


 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lúthien Lúthien | Web | 23. května 2011 v 9:52 | Reagovat

Ahoj, tak trochu jsem si pročítala tvůj blog a moc se mi líbí. Vypadá to, že jsi v UK spokojená. Chtěla jsem se tě zeptat, jestli sis hledala rodinu sama nebo přes agenturu, případně jestli máš nějaké zkušenosti s agenturou All. Já jsem chtěla nejdřív hledat rodinu sama, ale protože mi přišlo několik podvodných e-mailů, radši jsem zvolila bezpečnější cestu přes agenturu. Zatím čekám, až o mě nějaká rodina bude mít zájem, ozvala se jedna z Irska, ale s tou to padlo. (Jestli jsi tady psala, jak sis rodinu našla, tak se omlouvám, nějak jsem to nenašla.) Přeju ti hodně štěstí do dalších dnů :-)

2 Klára Klára | Web | 23. května 2011 v 12:26 | Reagovat

Ahoj Lúthien,
děkuji za pochvalu.
Do Anglie jsem se dostala přes agenturu BritJob.
O tvé jsem nikdy neslyšela.
Pokud jedeš poprvé, je (nejspíš) dobře, jet přes agenturu, protože člověk nemá představu, do čeho pořádně jde a co ho čeká.
Budu ti držet pěsti,

hodně štěstí,

Klárka

3 Šárka S. Šárka S. | Web | 23. května 2011 v 19:14 | Reagovat

Jsem ráda, že ráno s Isaacem bylo fajn! Jen tak dál :-)

4 Klára Klára | Web | 23. května 2011 v 19:31 | Reagovat

[3]: Ahoj Šári,
Děkuji. Ráno jsem taky vstávala s říkala jsem si: "Šárka říkala, že to bude ok, když si nebudu říkat, že nebude" :-D  Volně řečeno :-D
A fungovalo to.
No každopádně bys fakt busy...

5 Michaela Michaela | Web | 24. května 2011 v 0:51 | Reagovat

No jeee, děkuji za zmíňku :-)
Hah, koukám že jste si to asi pěkně užili, blázni :-) Na písničku bych trsala, ale už jsem fakt líná vyskočit z peřin, takže snad zítra? :-D

6 Šárka S. Šárka S. | Web | 24. května 2011 v 10:07 | Reagovat

[4]: :-D To je síla myšlenky, já na to vážně věřím :D Tak ať je každý další den takový :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama