Zavřete oči a představte si, že jste se přesunuli do malé vesničky poblíž Newbury, Berkshire ve Velké Británii. TAK a teď ty oči otevřete a zavřete ještě jednou a POŘÁDNĚ... A jste v PAŘÍŽI!!! Zázrak? Ne, ale asi to začnu nazývat šílenstvím brzo... Naučit se francouzsky je skoro tak nemožné, jako postarat se o ječící čtyřletá dvojčata. Světe div se, vy čtěte mé další dobrodružství tentokrát s Emily a Tomem a Pařížany na každém rohu...
Stejně si myslím, že i ten nejtvrdší oříšek se dá rozlousknout...

Úsměv na rtech.

25. září 2010 v 22:29 | Klárka |  AUPAIR: První měsíc
Ahoj,

ani nevím, kde jsem minule skončila... 
(musela jsem se podívat)

V pátek - můj day off - jsem byla ve škole. Dala jsem se do řeči s novou českou au-pair Evčou (no nemám to jednoduché, všechny české kamarádky v Anglii se jmenují Evy). Je hrozně moc fajn. Až se zabydlí, určitě něco podnikneme.
Jela jsem domů, protože pršelo a nedalo se nic dělat. Měla jsem v plánu opět Donnigton Castle, ale to je zbytečné, když prší. 
Přijela jsem domů, sešla se s Miki a jely opět do Newbury do banky založit účet. Moc jsem teda nerozuměla, o čem si povídají, ale účet založený mám... A potom jsme vyrazily do lázní. Chcete mi závidět? Klikněte sem. Mohla jsem tam zůstat déle než Miki, protože jsme byla každá svým autem. Miki musela pro Isaaca... Tak jsem se saunila, vyhřívala, nahřívala, plavala... No nádhera.

Doma jsme měli návštěvu. Sousedku a malým Alexem. Zeptala se mě, jestli by mi nevadilo čas od času hlídat Alexe. Proč ne, že jo? Peníze se vždy hodí, kor v drahé Anglii a hlavně s mým "zázračným" šetřením peněz ve stylu ubývání...

Rychle jsem se navečeřela a jela do Newbury vyzvednout Sussane na vlakové nádraží. Rovnou jsem tam nechala auto, protože to bylo blízko do centra. Musela jsem se ale zeptat policistů, zda je to placené, nebo, protože žádné auto nemělo lístek, a to mi přišlo docela divné, je zadarmo. Parkoviště placené bylo. Samozřejmě. 
V půl osmé jsme se potkaly a šly do města. Sedly si do příjemné hospůdky k rozverným nasávajícím Angličanům. Sussi si dala horkou čokoládu, já čaj (né pravý anglický, mám ho plné zuby) a k tomu obě horký čokoládový koláč s vanilkovou zmrzlinou a šlehačkou... No ňaminky ňam...
se Sussi

Potom jsme se procházely po městě, vlezly do McD na čaj, protože byla zima. Kluk, u kterého jsem si objednávala čaj, asi nikdy neslyšel o ovocném čaji. Řekl mi, že si ještě nikdo u něho ov.čaj neobjednal... Někdo musel být první, že?... Musela jsem se spokojit s anličákem, protože mi byla fakt zima. 
Nechápu, proč ty holky tady chodí v noci dá se říct nahaté... My jsme se klepaly v bundách, kalhotech, teniskách. Anglické holky se promenádovaly v minišatech, střevíčkách, s cigárem v ruce a halekaly na celé náměstí.

Raději jsme zalezly do francouzské restaurace Brasserie Gérard, daly si pro změnu čaj a dezééért... Sussi měla vafli s čoko a já Creme Brulee. Byly jsme tam až do zavíračky.

Vezla jsem Sussi na nádraží, kde nastupovala. Naštěstí v Anglii jsou perfektně značené cesty, cedule, tak jsme to našly bez problému.
Když jsem se vracela domů, jela jsem po dálnici. Ani nevím, jak jsem se na ní ocitla, byla jsem docela překvapená. Doma jsem byla za 20 minut. No paráda... Musela jsem se pochválit.

A dnes (sobota) jsem jela s Evčou a Evčou do Readingu. Na nádraží jsme se sešly s další au-pair Sylvii a s mojí spolužačkou Fede z Itálie.

Užily jsme si parádní den.
Koupila jsem si hrnek domů, protože jsem zvyklá mít vlastní. Za 4,50. A to byl v 50% slevě.
A kabelku. Kdo mě zná, si teď řekne: "Zase??"... A já odpovím: "Zase." S úsměvem na tváři. Ale já jsem jí měla už vyhlídnutou v Holandsku v Accessorize. Potom jsem jí viděla i v Linzi. Odolávala jsem i v Newbury. Dnes jsem podlehla. Mám jí. Hahá...

holky v readingu

Holky jsou hrozně moc fajn. Doufám, že zase vymyslíme něco dalšího...

na bobečku

Více fotek najdete opět zde.

Pokud se ptáte co Isaac, tak ten se má dobře, ale tyto dny jsem opravdu pojala OFFně...

Příští týden budu objevovat místní krásy... I když bude pršet...

Pápůůá

Klárka
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 mihi;) mihi;) | E-mail | Web | 25. září 2010 v 23:46 | Reagovat

bezvadný:))), koukám, že ses tam už celkem zabydlela a vyznáš se tam. Nedokážu si představit, kdybych tam byla já,... bych bloudila ještě dalších půl roku :D

2 Jarmila Jarmila | 26. září 2010 v 17:30 | Reagovat

Nějak mně Klárko uniká,jak to máš s hlídáním Isaace?!?!Já myslela,že to hlídání je pravidelné a volno máš jen na školu a jeden den v týdnu čistě pro sebe.Tak si to užívej a měj se hezky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama